Ek İş İlanları

EVDE YUMURTA SÜSLEME İŞİ VEREN FİRMALAR

By  | 

Yumurta Kabuğu Ne İşe Yarar ?

Yumurta günlük yaşantımızda en çok tükettiğimiz besinlerden birisi konumundadır. Ülkemizde her gün milyonlarca yumurta tüketiliyor. Sağlık açısından yumurtanın faydaları saymakla bitmez. Hem sarısı hem beyazı vücudun birçok ihtiyacını karşılayacak besin değerlerine sahip. Peki bu yumurtaların kabukları ne işe yarıyor? Yumurtanın kabukları nasıl değerlendirilir?

Yumurta Kabukları Nasıl Değerlendirilir ?

Yumurta Kabukları birçok şekilde değerlendirilebilir. Hem kolay ulaşılabilir olması, hem de yapısı gereği boyayı tutabilen mineralize bir yapıya sahip olan yumurta kabukları evde ek gelir kaynağı yaratmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği ham maddelerindendir. Sağlık alanındaki firmalar yumurtanın kabuğundan kür elde ederken, süs firmaları da kabukların yüzeyini boyayarak hazırladıkları süsleri pazarlamaktadır. Kür yapımı için firmalar profesyonel kişilerle çalışmayı tercih etseler de , süs firmaları bu materyalleri evde hazırlayabilecek kişilerle çalışmayı yeğliyor.

Yumurta Kabuğu Süslemesi Nasıl Yapılır?

Sizinle çalışacak olan firmanın isteği doğrultusunda yumurta kabuklarının üzerine değişik motifler işlenir. Genelde yağlı boya tercih edilir ve boyamadan önce parlaklık artması için değişik yöntemler kullanılır. Yapılış aşamasında kullanılan eşyaların temini , çalışacağınız firmaya göre değişir. Firmaların siparişine göre kullanılacak malzeme değişim gösterir. Toplu siparişlerde daha seri yapılacak motifler tercih edilirken, özel şiparişlerde daha farklı boyalar ve zorlayıcı motiflerle karşılaşabilirsiniz.

Yumurta Kabuğu Süslemesi İle Ne Kadar Kazanılır?

Yumurta kabuğu ile yapacağınız süs eşyalarının hazırlanış aşaması ne kadar zor olsa da pazalaması da bir o kadar hızlı ve değerlidir. Kullanacağınız malzemeye ve elinizin hünerine bağlı olarak değişir. Özel malzemelerle kabuğa hem biçim verip hem de değişik motiflerle süslerseniz, yaptığınız her yumurtadan 10 -20 tl arasında olacaktır. Elinizin çabukluğuyla orantılı olarak kazanacağınız para hiç de yadsınacak seviyede olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evlere Kozalak Süsleme İşi Veren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

9 YORUM

 1. Betül DENİZ

  Nisan 28, 2016 at 12:32 pm

  yardımcı olursanız sevinirim severek yapacağım bir iş

 2. Bergüzar

  Nisan 29, 2016 at 1:37 am

  Ne kadar zor olabilir ki?

 3. Nil

  Nisan 29, 2016 at 1:47 am

  Aydında ikamet etmekteyim.yapabileceğim bir iş yetenek ve beceri alanıma giriyor.ayrıca çokta ihtiyacım var.tşk ederim.

 4. Nil

  Nisan 29, 2016 at 1:50 am

  Aydında ikamet etmekteyim.tamda benim alanım.tşk ederim.geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 5. elif

  Nisan 30, 2016 at 12:21 am

  Merhaba. Guzel sanatlar resim okudum.ilan cok dikkatimi cekti.El sanatları ve resim üzerine çalışmalarım yıllardır devam ediyor. Ilgilenmeyi çok isterim değişik bir sanat.donus yaparsanız çok memnun olurum ?

 6. Meryem

  Nisan 30, 2016 at 2:26 pm

  Samandıra da otruyorum ise ihtiyacım var gayet iddaliyim yardimci olursaniz sevinirim.

 7. Zehra

  Mayıs 1, 2016 at 4:37 pm

  Merhaba el sanatları mezunuyum , takı, toka, çiçek, paketleme vs. el becerisi isteyen işleri yparım. İstanbul Büyükçekmece de oturuyorum teşekkürler.

 8. Zuhal

  Mayıs 6, 2016 at 6:48 pm

  Esenler/ İstanbul cızımım guzeldır daha oncede su kabagı boyamıstım

 9. Zuhal

  Mayıs 6, 2016 at 6:49 pm

  Esenler/ İstanbul cızımım guzeldır

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir