Ek İş İlanları

Kredi çekerek iş kurmak

By  | 

Günümüzde kredi çekmek zor bir şey olmaktan çıktı, kolay bir şekilde internetten kredi başvurusu yapabiliyoruz. Bu içeriğimizde kredi çekmekten ziyade, kredi çekilip kurulan işler, internetten iş fırsatları ve ‘yatırım geri dönüş oranına göre’ mantıklı mı, onu konuşacağız. Ayrı olarak ek iş fikirleri için, girişimcilik için tek yol banka kredisi de değil, girişimcilere teşvikler, devletin KOSGEB desteği gibi farklı yerlere de gireceğiz.

1. Net ihtiyacınızı belirleyin

En önemli konulardan birisi, nakit akışını yönetememek. Firmanın parasını, kendi paranız sanmak. Kurduğunuz iş freelance bir model olsa dahi bu konuyu ilk planda tutmalısınız.

2. Maddi kaynağı nasıl yaratacağız: Banka kredileri

Banka kredilerinde faizler aşağı yukarı aynıdır. ING Bank kredisinden bir örnek vermem gerekirse, 10 bin TL kredi çekerseniz, 3 yıl vadeli şekilde ödemeniz gereken tutar 3 yılda 13500 tl oluyor. Yani 3500 tl masraf bir anda çıkıyor. Ancak iş modeliniz, bu gideri tolere edecek bir yapıda ise, kredi çekmek mantıklı olabilir. Şunu söylemek gerekir ki, bu dönemde birçok kişi, kredi ile iş kurmaya, geliştirmeye çalışsa da önemli bir kısmı kaybediyor. Yatırımlar geri dönmüyor ve ciddi bir borç batağı ile karşılaşabiliyorlar. Bundan dolayı , kredi çekerek iş kurmak birkaç kere düşünülmesi gereken bir konu.

3. Parayı yönetmek

Eğer işiniz internet odaklıysa, diğer girişimcilere göre biraz daha şanslısınız. Çünkü elektrik, su, stopaj, vergi levhası gibi detaylarla uğraşmanıza gerek yok. Fatura keserek firmalarla çalışmak için bir şahıs firması olmanız dışında herhangi bir ek gideriniz olmayacak. WEB site giderleri, yazılımsal ve içeriksel anlamda farklı çizgilerde olabilir. Ancak burada da, iş modelinizin karlılığına göre kararı vermelisiniz.

4. 10 bin TL kredi çektim, internette neler yapabilirim?

Geldik en kritik soruya, parayı bulması bir şekilde mümkün ama, ne yapacağız? İnternetten para kazanma modelleri üzerine, eveekis.com olarak çok farklı açılardan yaklaştık.

İlk olarak, ufak çapta bir e ticaret sitesi önerebiliriz, eğer ticareti gerçek anlamda da yapıyorsanız gerçekten iyi bir seçim olabilir sizin adınıza.

İkinci olarak, önereceğimiz nokta yenilikçi projeler. Kafanızda farklı bir fikir varsa, girişimin start up aşaması için, 10 bin tl gibi bir tutar çok yüksek olmasa da, başlangıcı yapacaktır.

Mobil uygulama yaptırabilirsiniz. Reklam gelirleri ile, uygulamalardan para kazanmak mümkün.

Forex, borsa ve diğer finansal enstrümanlar üzerinden yatırım da yapabilirsiniz.

Diğer internetten para kazanma fikirlerini incelemek için, sitemizin kategorisini inceleyin;

http://www.eveekis.com/kategori/internetten-para-kazanma/

Bir önceki yazımız olan İnternetten Satışla Para Kazanma başlıklı makalemizde İnternetten ek gelir, para kazanma yolları ve satış ek gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir