Ek Gelir İmkanları

Google ile Para Kazanmak

By  | 

eveekis.com ailesi olarak sizlere evde yapabileceğiniz ek iş fırsatları sunarak aile bütçenize katkıda bulunmanıza yardımcı olmaya devam ediyoruz.

İnternetten para kazanmada en iyi yöntemlerden biri Adsense’ tir. Adsense, Google’ ın reklam servisidir.Google AdWords ile reklam verenler, reklamlarını oluşturur ve yayıncılarda Google Adnsense yoluyla bu reklamları sitelerine alabilirler.

Adsense sistemi akıllı ve avantajlıdır.Google her birimizden veri toplayıp bu verileri reklam göstericegi zaman kullanır.En son yaptıgınız arama veya en son gezdiginiz siteleri bularak size en uygun reklamı göstermeye çalışır.

Adsense’in avantajı ise ziyaretçilerinize alakalı reklamlar göstermektir. ziyaretçilerinizin geçmiş bilgileri ya da o anda okuduğu konu ile alakalı olarak gelen reklamlardır. Bu sayede hem ziyaretçilerinizin tıklama olasılığı artar (yani sizin para kazanma olasılığınız) hem de reklam veren doğru kişiye ulaşmış olur.

Google, sitenizde yayınladıgınız reklamların %68’ini size %32’lik payını ise kendisine alır.Yani tıklanılan reklam tık başına 1 TL ödüyorsa sizin hesabınıza 68 kr. gelecektir.Hesabınızda 200TL biriktigi zaman Google otomatik olarak, siz para çekme talebinde bulunmuşsunuz gibi paranızı yatırır. Buda paranın size bir sonraki ay gelecegi anlamını taşıyor. Ocak ayında 200TL’ ye ulaştıysanız paranız Subat ayında yatacaktır.

Google politikaları esneklik içermez. Ufak bir politika ihlalinizde, Google sizi rutin kontrol zamanlarından birinde banlar.Bu yüzden Google Adnsense kurallarını doğru anlayıp, bu kurallar dışına çıkılmaması gerekir. Google’ ı kandırabileceginizi sakın düşünmeyin! Hesabınız kapatıldıgında kazandıgınız para ödenmez ve Adsense’ e tekrar başvuramazsınız. Siz de ufak bir site kurup Google Adsense ile iş birliği yaparak çok rahat para kazanabilirsiniz.

Kabul etmeniz gereken bazı ilkeler ;

 1. Kendi reklamlarıma tıklamayacagım ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik etmeyecegim.
 2. Pornografi dahil, yetişkinlere uygun içerik barındıran sitelerde reklam yayınlamayacağım.
 3. Telif hakkı kapsamına giren malzemelerin dagıtımını yapan sitelerde reklam yayınlamayacagım.
 4. Reklamları tıklamaya teşvik eden ögeler içeren sitelerde reklam yayınlamayacagım.

Bir önceki yazımız olan Evde Çatal Kaşık Bıçak Seti Hazırlama İşi başlıklı makalemizde ankara, ankara iş ve ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

5 YORUM

 1. zerkan cebeci

  Kasım 13, 2016 at 12:43 am

  yeni evliyim ankarada ikamet ediyorum bu işe gercekten cok ihtiyacımız var geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 2. Zafer

  Kasım 13, 2016 at 10:35 pm

  Evliyim Amasya Merzifonda ikamet ediyorum.

  +Eşime evde yapabilecegi iş ariyorum.

  +Bu işe gercekten cok ihtiyacımız var geri dönüş yaparsanız seviniriz.

  +Elbise abiye susleme-boncuk tasarim-paketleme isleri-pratik herturlu iş icin variz.Acil donus yaparsaniz sevinirim

 3. Emin

  Kasım 15, 2016 at 3:22 pm

  Merhaba ben evde internetten anket doldurarak ayda 1000 liradan fazla kazanıyorum. Mail atarsanız nasıl yaptığımı anlatabilirim. eminmete90@gmail.com

 4. Özlem

  Kasım 15, 2016 at 3:45 pm

  Öğrenciyim ek işe çok ihticacım var lütfen benimle irtibata gerseniz çok sevinirim lütfen

 5. Özlem

  Kasım 15, 2016 at 3:46 pm

  Öğrenciyim ek işe çok ihticacım var lütfen benimle irtibata gerseniz çok sevinirim lütfen eğitimim için ihtiyaçım var bu işe

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir