Ek Gelir İmkanları

Evlere Temizlik İşi

By  | 

Bayanlar kendilerini bildi bileli temizlik işleriyle uğraşmaktadırlar. Evlerini temiz tutmaya, her hafta yeniden aynı evi yaşadığı yeri temizlemeye başladılar ve devam ettiler. Daha sonra bu temizlik işleri bir meslek halinde dönüştü. Firmalar kendi iş yaptığı ofisleri temiz tutabilmek için temizlik yapan bayan elemanlar almaya başladı. Bu meslek böyle büyürken Evlere temizlik işi yapan bayanlar da ortaya çıktı.

Temizlik işleri genel de zorlu ve dikkatli yapılması gereken bir iştir. Temizlik işleri için çoğunlukla genç insanlar tercih edilmektedir. Temizlik basit gibi görünse de normal bir iş çeşidine göre oldukça yorucudur. Temizlik yapılırken çeşitli konulara dikkat edilmelidir. Temizlik için kullanılan sıvı, köpük, krem vb. malzemelerin hepsi insan sağlığına son derece zararlı maddeler içermektedir. Ancak temizlenen bölge de ki bakterileri, kötü kokuları yok etmek bunları bir süreliğine engellemek için bu temizlik malzemelerine ihtiyaç vardır. Bu malzemeleri kullanırken temizlik yapacak kişinin dikkatli olması hatta gerekirse eldiven kullanması gerekmektedir.

Evlere temizlik işi yapan kişiler genel de ailesine ekstra maddi kazanç sağlamak isteyen insanların tercih ettiği bir iş çeşididir. Bir nevi bir ek iş olarak tercih edilen temizlik işi, diğer ek işleri yapamayacak olduğunu düşünen insanlar tarafından tercih ediliyor. Temizlik birçok insan için ne kadar basit görünse de birçok ince ayrıntısı olduğundan dolayı aslında hiç kolay bir iş değildir.

Evlere temizlik işini yapmak isteyen kişiler bu tarz işleri genel de tanıdık vasıtasıyla bulmaktadırlar. Bu temizlik işini bulabilmek için çevreniz de temizlik işi için eleman arayan kişilere bakabilirsiniz. Eğer evlere temizlik işinden yeterince kazanamadığınızı düşünüyorsanız da firmaların çeşitli sayıda temizlik elemanı ilanlarına bakıp onlara başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Yemek Hazırlama İşi 2016 başlıklı makalemizde 2016, evde ve evde yemek işi hakkında bilgiler verilmektedir.

10 YORUM

 1. Alev

  Kasım 28, 2015 at 4:23 pm

  Aydin merkez

  • Devrim

   Şubat 21, 2016 at 10:17 am

   Alev Hanım merhaba… Arayışınız devam ediyor mu? Aydın merkezde yalnız yaşayan 39 yaşında mühendisim. Ev işlerine yardımcı olacak, işini severek yapan bayan arıyorum. radikal_devrim@hotmail.com

 2. Elis

  Aralık 5, 2015 at 3:41 pm

  İstanbul Avrupa yakası Gaziosmanpaşa semtinde oturuyorum. İli yapacak olan teyzemdir. 20 sene hotelcilikte kat görevlisi olarak çalışmıştır. Geri dönüş yaparsanız çok seviniriz.

 3. emine

  Aralık 5, 2015 at 9:56 pm

  Merhaba istanbul gunluk ev temizligi yapiyorum kagithane sisli mecediye koy taksim topkapi alibeykoy zeytinburnu halkali gibi bir cok yere giderim

  • ali

   Aralık 9, 2015 at 2:43 pm

   merhaba, ev 2+1 sefaköy site içinde haftanın ctesi günleri rutin olarak temizlik için gelebiilirmisiniz bir de ücret ne kadar.

  • Gözde

   Eylül 21, 2016 at 1:31 pm

   Telefon numaranızı birakirmisiniz

 4. esmer

  Aralık 8, 2015 at 5:32 pm

  Evde mandal işi yapmak istiyorum

 5. Kiymet

  Ocak 5, 2016 at 11:19 pm

  Eve is

 6. Kiymet

  Ocak 5, 2016 at 11:21 pm

  Eve is istiyorum

 7. Devrim

  Şubat 21, 2016 at 10:18 am

  Aydın merkezde yalnız yaşayan 39 yaşında mühendisim. Ev işlerine yardımcı olacak, işini severek yapan bayan arıyorum. radikal_devrim@hotmail.com

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir