İnternetten Para Kazanma

Evde youtube bloggerlığı ile para kazanma

By  | 

Youtube en sevilen sosyal ağ sitelerinden bir tanesi. Eveekis.com ailesi olarak zaman zaman sosyal medya sitelerinden nasıl para kazanılır konularına da değiniyoruz. Şimdi gelelim youtube ile nasıl ek gelir elde edilir konusuna…

Youtubetan para kazanmak mümkün mü?

Her sosyal medya platformundan para kazanılabilir, internetten para kazanma sistemleri içinde en popüler olanlardan biri de budur. Twitterdan da kazanılır, facebooktan da, youtubedan da… Youtube bloggerları, yani youtube da kanalı olan insanlar, vlogger olarak da geçer, reklam alarak para kazanıyorlar. Ancak bunun için belli şartlara sahip olmanız gerekir.

Youtube ile para kazanmak için neler yapmalıyım?

İzlenme sayısı yüksek olan bir kanalınızın olması gerekiyor. Bunun için örnek olarak popüler şarkıları, maç videolarını koyabilirim diye düşünebilirsiniz ancak bu ciddi bir sorun. Artık telif hakkı olan videoları yüklerseniz kanalınız anında kapanır. Bunun önüne geçmek için de orijinal videolar koymalısınız.

Günlük 100 bin kere izlenen bir youtube kanalı ne kadar kazanır?

Videolardan para kazanmak için, youtube ayarlarında ‘videomdan para kazanmak istiyorum’ gibi bir seçenek vardır. Bunu açarsanız videoda reklamlar görünür ve tıklama başı gelir elde edebilirsiniz. Bunların dışında bazı video bloggerları, markalardan direkt reklam da alıyor. Örneğin yemek tariflerinizden oluşan bir kanalda, size gıda alanında ürünleriyle bilinen ünlü bir marka ulaşarak teklif verebilir. Ürünlerini kullanmanız karşılığında size on binlerce tl ödeyebilir. Tabii bunun için ünlü biri olmanız gerekiyor.

Youtubedan para kazanmak isteyenlere tavsiyeler

-Kanalınız orijinal olsun

-Hangi alana ilginiz varsa o konuda yayın yapın. Yemek tarifi, oyun videoları ya da başka şeyler.

-Telif haklarını ihlal etmeyin

-İnsanların ihtiyacı olan bir şeyler sunun

ve arkanıza yaslanın, kazanmaya başlayın…

Bir önceki yazımız olan Telefondan para kazanma: İşte para kazandıran 5 uygulama başlıklı makalemizde android para kazanma uygulamaları, ek gelir ve ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUM

  1. Zehra

    Ekim 25, 2016 at 1:51 pm

    Acil işe ihtiyacım var lütfen dönüş yaparsanız sevinirim ekip ile birlikte calısabiliriz Kırşehir kaman

  2. ŞERİFE

    Kasım 2, 2016 at 7:23 am

    EVDE EK İŞ ARAYAN BAYANLAR ARASIN 05444707055 SADECE BAYANLAR ARASIN

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir