Ek Gelir İmkanları

Evde Ütü İşi 2016

By  | 

Evde ütü yaparak para kazanma hayat şartlarının giderek ağırlaşması, artan ihtiyaçlar herkesi ek gelir ihtiyacı arayışına itiyor. Ev hanımları da evde yapabilecekleri işlerle aile bütçesine katkıda bulunmak, kendi emeğiyle para kazanmak için ek gelir arayışına giriyorlar.

Çeşitli sebeplerle dışarıda çalışma imkânı olmayan kişilerin evde yapabileceği çeşitli işler bulunmaktadır. Ev hanımlarının el becerileri ve yetenekleri doğrultusunda çeşitli işler yaparak aile bütçesine ciddi katkılarda bulunabilir. Aylık ortalama 1,000 TL’ye kadar para kazanabilecek olan bayanlar kendi geçimlerini de idame ettirebilirler. Fakat evde ütü yapacak olan kişilerin öncelikli olarak düşünmesi gereken bazı masrafları olacaktır.

EVDE ÜTÜ İŞİ MASRAFLI MIDIR?

Evde ütü işi yapmak isteyenlerin yakacakları elektrik parasını bile düşünmeleri gerekmektedir. Çünkü zahmetli olduğu kadar masraflı da olmaktadır. Genellikle tanesini 50 kuruştan ütüleyen kişiler değişik modellere göre farklı paralar isteyebiliyorlar. Örneğin bir pantolon 50 kuruşa ütülenirken bir gömlek iki liraya ütülenebilir.

Bu sebeple evlere ütü işi veren firmalar size şu kadar ödeme yapabilir diyerek kesin ya da yakın bir rakam veremiyoruz. İşin çok çıkması ve size farklı kıyafetlerin gelmesi sizin gelirinizi artırabilir.

EVDE ÜTÜ İŞİ 2016 YILINDA NE KADAR KAZANDIRACAK?

Evde ütü işi öncelikli olarak sizlere şu kadar rakam kazandırır diyemeyiz. Çünkü çıkacak olan işin büyüklüğünü maalesef tam olarak bilemiyoruz. Özellikle kuru temizleme firmalarının sıklıkla verdiği bu işlerde parça başına ödeme yapıyorlar.

GÜNLÜK ORTALAMA İŞ HACMİ: 10 – 50 TL

EVLERE ÜTÜ İŞİ VEREN ŞİRKETLERE İŞİ GERİ TESLİM ETME NASIL OLUR?

Evlere ütü işi alarak evde iş yapmaya karar verirseniz, evlere ütü işi veren firmalardan alacağınız ürünler ile hemen işe başlayabilirsiniz. Evlere bu işi veren firmalar sizlere poşetler içerisinde gömlek, iç çamaşırı ve diğer kıyafetleri vereceklerdir. Bu teslimatları yapmak için biraz hızlı olmalı ve işi hemen kaparak başlamalısınız. İşleri size söylendiği gibi yapmanızın ardından ise hazır bir hale getirerek yine aynı şekilde geri vermeniz gerekmektedir.

EK İŞ VEREN FİRMALAR İLE İLETİŞİM NASIL OLUR?

Evlere 2016 yılında ütü işi veren firmalar ile iletişim kurmak isteyenler isterlerse, kendi internet siteleri üzerinden telefonlarını öğrenebilirler ve telefonla arayabilirler. Aynı zamanda sosyal ağlar üzerinden de isterseniz iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede firma yetkilileri ile direk iletişim kurmuş olursunuz. Aynı zamanda eğer isterseniz aşağıda bulunan yorum kısmında adınızı soyadınızı yazarak yorum bırakabilirsiniz. E-mail adresinizi de vererek sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz. Fakat aşağıda yorum bulunan kısma adres ve telefon numarası gibi bilgilerinizi vermemeniz rica olunur. Çünkü ek iş için bırakacağınız yorumlar herkese açık olacağı için herkes tarafından görünecektir.

UYARI: Özel ve kişisel bilgilerinizi kesinlikle alt kısımdaki yorum bölümüne yazmayınız. Çünkü herkese açık olduğu için bu özel bilgiler herkes tarafından görülebilmektedir. Bu tarz bilgilerin verilmesi ve rahatsız edilmeler karşılığında sitemiz kesinlikle bir sorumluluk almayacaktır. Bizler site olarak sizleri sadece ek iş veren firmalar ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bu sebepten dolayı sitemiz kesinlikle bir iş vaat etmemektedir. Eğer sizlerde isterseniz, aşağı kısma hangi işi yapmak istediğinizi yazabilir ve bu işleri bulma da etkili bir rol oynayabilirsiniz. Üstelik vereceğiniz e-mail adreslerinin de güncel olması ve kontrol ediliyor olması son derece önemlidir. Aynı zamanda Facebook ve Twitter sayfalarımızı da güncel olarak takip etmeniz sizin hayrınıza olacaktır. Çünkü buralardan da bizden bilgi alabilir ve belki de kendinize güzel bir iş bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evlere Temizlik İşi başlıklı makalemizde evde, evde temizlik ve eve temizlik hakkında bilgiler verilmektedir.

51 YORUM

 1. Ayse

  Mart 18, 2016 at 9:28 am

  Daha oncede bu isi yatim biliyorum elimde hizlidir donus yaparsaniz sevinirim tesekkurler

 2. Ayse

  Mart 18, 2016 at 9:31 am

  Daha oncede bu isi yatim biliyorum elimde hizlidir donus yaparsaniz sevinirim tesekkurler ankara

 3. Nuray urun

  Mart 21, 2016 at 6:39 pm

  Haftasonlari utu yapabilirim istanbul/atasehirde ikamet etmekteyim.

 4. Fer_yal

  Nisan 12, 2016 at 3:26 pm

  Evimde ütü işi ariyorum izmir de oturuyorum

  Gömlek tarz gibi pantolon

  Poligon yakınlarında oturuyorum

 5. derya

  Haziran 10, 2016 at 11:43 pm

  bu işte çalışmak istiyorum

 6. Hatice

  Ekim 9, 2016 at 1:04 am

  Hafta sonlari ewde utu yapabilirim

 7. Murvet

  Kasım 26, 2016 at 12:52 am

  Bursa yildirim dayim evde uyu yapabilirim

 8. Nur

  Aralık 20, 2016 at 2:47 pm

  Evde bu işi yapabilirim ankara

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir