Ek İş Fikirleri

EVDE SAÇ TOKASI YAPARAK PARA KAZANMAK

By  | 

Evde saç tokası yaparak para kazanmak

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen ev hanımlarına özel birbirinden güzel iş imkanlarını araştırmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere evde saç tokası yaparak nasıl para kazanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Yapmaktan hoşlandığınız bir şeyde başarıyı yakalamak kadar tatmin edici bir şey yoktur. Yapmaktan hoşlandığınız şey el yapımı saç tokaları yapmak ve satmaksa başarılı bir iş kurmanın sayısız yolu vardır. Saç tokaları satarak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını takip edin.

Saç tokası yaparak nasıl para kazanılır?

Mükemmel ve özenli saç tokaları yapmak için kaliteli malzemeler alın. Saç tokalarından çeşitli ve farklı bir envanter hazırlayın. Farklı renklerde, şekillerde ve ölçülerde saç tokaları tasarlayın. Bu çeşitlilik satış olasılığınızı arttıracaktır. Saç tokalarınızı satarken benzer ürünlerin ne kadara satıldığını bilmeniz gerekir. Saç tokalarınızı çok pahalıya satmanız satışlarınızı düşürür. Saç tokalarınızı çok ucuza satmanız da karınızı düşürür.Nerede satış yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.  Online satış, butikler ve el işi fuarları en popüler seçeneklerdir. Satışları arttırmak için tokalarınızı birden fazla yer aracılığıyla satın. Online satış yapmayı planlıyorsanız ambalaj ve kargo gibi ek masrafları da hesaba katmanız gerekir. Fiyatlandırmayı buna göre yapmazsanız karınız düşer ve hatta zarara girersiniz.

Saç tokası işinde nelere dikkat edilmelidir?

DİKKAT! Karınızı ciddi anlamda etkileyecek olan görünen maliyetlerin farkında olun. Bu maliyetler kargo ücretleri veya elişi fuarlarında kiralanan stant kiralarını kapsayabilir.  Gelir – gider kayıtlarını tutun ve her zaman gider makbuzlarınızı saklayın. Bu kayıtlara hem ne kadar kazandığınızı hesaplamak hem de vergi işlemleri için ihtiyacınız olacaktır. Jenerik saç tokalarının yanı sıra mevsimlik veya temalı saç tokaları da yapın. Farklı renklerde kurdeleler kullanarak çekiciliği artırarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan EVDE ÇANTA DİKİM İŞİ başlıklı makalemizde adana iş ilanları, ankara iş ilanları ve bursa iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

7 YORUM

 1. Nesrin Ünver

  Nisan 30, 2016 at 10:53 am

  Adana Çukurova

 2. Meryem

  Nisan 30, 2016 at 2:30 pm

  Samandıra da otruyorum ise ihtiyacım var gayet iddaliyim yardimci olursaniz sevinirim.

 3. Bergüzar

  Nisan 30, 2016 at 10:40 pm

  Antalya da yaşıyorum…biz hazır ve nazır bekliyoruz

 4. sevim

  Mayıs 1, 2016 at 2:02 pm

  örme, tespih işi gibi işler arıyorum

 5. Leyla Akın

  Mayıs 2, 2016 at 4:39 pm

  Evde toka tespih yada başka hertürlü iş yapabilirim burada yaptırbilirim lütfen yardımcı olun ihtiyacım var Tekirdağ Çerkezköy de oturuyorum

 6. efnan

  Mayıs 3, 2016 at 2:57 pm

  Bende saç Tokası işi yapmak istiyorum.

 7. Emrullah

  Mayıs 18, 2016 at 8:39 pm

  çorluda oturuyorum. ek iş arıyorum evde

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir