Ek Gelir İmkanları

Evde Penye İpten Sepet Örgüsü Yapma İşi

By  | 

Ev hanımlarına özel iş imkanlarını araştırmaya devam ediyoruz. Evde iş imkanı arayan ev hanımlarının şüphesiz yönelecekleri birçok alan bulunmaktadır. El yapımı ürünler bu alanların başında gelmektedir. Özellikle el becerisi gerektiren kişiye özel örgü işleri büyük rağbet görmektedir.

Örgü işini öğrenmek oldukça kolaydır ve günümüzde bunun nasıl yapılacağını gösteren bir sürü online kaynak vardır. Eskiden çoğu kadın örgü işini kitaplardan ve dergilerden öğrenirdi. Ancak bugün YouTube var ve bu işi videolardan öğrenmek daha kolay.

Örgü işleri masrafsızdır, iyileştiricidir ve portatiftir. ( otobüs beklerken veya yolculuğa çıktığınızda örebilirsiniz) Günümüzün kitlesel tüketim hareketi bazılarını sıkmaya başlamıştır. İnsanlar organik hissi veren daha benzersiz ürünlerin peşinden gitmeye başlamıştır. Bu da ev hanımları için iş imkanlarının kapısını daha da aralamıştır. Bu yazımızda sizlere ev hanımları için yaratıcı bir iş imkanı olan penye ipten sepet yapımını bahsedeceğiz.

Son zamanlar oldukça ev hanımlarının ilgisini gören penye ipten sepetler banyoda, mutfakta, salonda odalarda yerlerini almış durumdadır. Görsellik olarak şık ve pratik olarak kullanılan penye ipten sepetler büyük  talep görmektedir. Peki penye ipten nasıl sepet örülür şimdi ona bakalım.

PENYE İPTEN SEPET ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR?

Penye ipten sepet örgüsü el becerisi gerektiren bir iştir.  Malzemeleri oldukça pratik ve yapması bir o kadar keyiflidir.. Bu işten hem para kazanıp hem de el becerisini oldukça geliştirebilirsiniz. Ev hanımı, öğrenci, emekli veya henüz bir işte çalışmıyorsanız penye ipten sepet örgü örme işi ne başlayabilirsiniz.

EVDE penye ipten sepet ÖRGÜ ÖREREK NASIL PARA KAZANILIR?

Son üç yıldır moda olan evde ek iş yapmak oldukça fazla insanın merakını sarmaktadır. Günlük olarak kışın genellikle annelerimizin örgüleri artık size para kazandıracaktır. Bazı fabrikalar evde yapılmasını istemektedir.Sizde size verilen süre zarfında rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Evde İş yapıp satmak oldukça kolay bir fabrikada  çalışmak yerine ev hanımları televizyon başında otururken ördüğü eşyaları satabilmektedir. Oldukça kolay bir iş olan örgü örme size para kazandıracaktır. Eğer firmalardan bağımsız hareket etmek isterseniz, sosyal medya üzerinden hazırladığınız örgü malzemelerini satabilirsiniz. Evde örgülerinizi istediğiniz tarza hazırlayabilirsiniz.

FİRMALARLA ÇALIŞIRSANIZ DURUM NASIL DEĞİŞİR?

Sosyal medya işine girerseniz ilk etapta firmayla çalışırken kazanacağınız paradan daha az kazanırsınız fakat uzun vadede bu durum lehinize değişebilir. Firmalar size sadece kalıp örneği göndermektedir. İstediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Erkek ürünlerini mavi boncuklu bayan ürünlerinin de simli olarak ve üzerinde kalın tokalar tarzı aksesuarlar yapmanız sizin için bir artıdır. Fabrika sizlere örgü malzemelerini de göndermektedir. Süslemeniz için gerekli malzeme yün ve şiş hatta tığ bile gönderiyorlar. Ama ürünleri teslim ederken bütün gelen malzemeleri geri göndermeniz lazım hanımlar bunu unutmayın .  Eğer Örgüleriniz daha süslü ise daha çok para alabilirsiniz. İsterseniz evde bu işi tek başınıza yapın isterseniz takım arkadaşlarınız ile yapın karar size kalmıştır. Genellikle ev bayanları evde örgü örerek para kazanmayı tercih etmektedirler. Çünkü annelerimizden gelen bir gelenek gibi birşeydir. Evde Penye İpten Örgü Yapımı işi için sizin adınıza anlaştığımız firmamıza bu iletinin altına yorum yaparak başvurabilirsiniz. Yaptığınız yorumdan hareketle firmamız sizinle iletişime geçecektir. Firmamız sizinle irtibata geçerse bu işten kazanacağınız ek gelir tutarı 2250 Türk Lirası olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Evde Zımba Paketleme İşi başlıklı makalemizde ankara, ankara iş ve ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.

7 YORUM

 1. metın

  Şubat 19, 2017 at 6:13 pm

  merhaba ıs ıle ılgılı ıstanbuldan ırtıbata gecersenız sevınırım

 2. Meryem

  Şubat 21, 2017 at 5:32 pm

  Merhaba ben de bu işi yapmak istiyorum çok ama çok ihtiyacım var lütfen geri dönüş yapin

 3. Özlem Ergene Sinanlar

  Şubat 21, 2017 at 6:56 pm

  Merhaba iyi günler. İstanbul’da ikamet ediyorum. Evde geçirdiğim zamanları değerlendirmek istiyorum. Şartlarınız nelerdir? Geri dönüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

 4. ayşegül

  Şubat 22, 2017 at 3:45 pm

  bilgi istiyorum

 5. Sema

  Şubat 24, 2017 at 8:03 am

  Her türlü sepet supla vs örgü yapabilmekteyim

 6. nursen celikkanat

  Şubat 26, 2017 at 9:32 pm

  penyeden her çesıt sepet vb örebılırım,el yeteneğim vardır.

 7. zeynep kartal

  Şubat 27, 2017 at 9:39 pm

  Istanbul da oturuyorum bu isi. Çok iyi yaparim lütfen beni atarmisiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir