Ek İş Fikirleri

Evde Bileklik ve Kolye Yapmak

By  | 

Bileklik ve kolye işleri, muhtemelen evde yapılabilecek en iyi işlerden bir tanesi. Evden yapılabilecek ek işler konusunda bilgiler veren, ek iş blogumuz eveekis.com olarak en yenilikçi ek iş fikirlerini sunmaya devam ediyoruz.

Bileklik ve kolye işi neden önemli?

Evden birçok şey yapılabilir, ancak önem vermeniz gereken nokta kar marjıdır. Hediyelik eşyalar, en yüksek kar marjı bırakan işlerdir. Yani masrafınızın 2-3 tl olduğu bir ürünü, çok rahat şekilde 10-15 tl gibi rakamlara satabilirsiniz. Yapacağınız aksesuara göre, ihtiyacınız olan ürünleri temin edebilirsiniz. Eğer ev şartlarında, bileklik ya da kolyeler için fikir bulamıyorum, ya da evde nasıl hediyelik yapılır öğrenmek istiyorum diyorsanız, tavsiyemiz Pinterest! Bu sitede, do it yourself konseptindeki boardlarda, hediyelik eşya nasıl yapılır, kendin yap modeli ile nasıl kar oranı yüksek şeyler yapılır görmeniz mümkün.

Ancak başka bloglarda da bunu bulabilirsiniz, örneğin evde yapılabilecek 40 tane yaratıcı kolye ve bileklik modeli göstermek gerekirse, Brit+ co adresine bakabilirsiniz: Kolye modelleri fikri

Bileklik işi nasıl yapılır, nasıl öğrenilir?

Google en büyük dostunuz! Arama yaparak, evden nasıl kolye ya da bileklik gibi ürünler yapılır görmeniz mümkün. Anında siz de öğrenebilir, çevrenizdekilere satarak buna başlayabilirsiniz. Eğer İstanbul’da oturuyorsanız, kadınlar için kurulan semt pazarlarında bu ürünleri satmanız mümkün. Daha önce Çekmeköy belediyesi ve Eyüp belediyesi el emeği pazarları konusunda bir yazı yazmıştık, merak edenler okuyabilir. Eyüp Belediyesi el emeği pazarı

Bileklik ve kolyeleri yaptık, peki nasıl satacağız?

Bu konuda hiç şüpheniz olmasın, iyi bir ürünü satmak hiçbir zaman zor olmaz! Yapmanız gereken, ilk olarak ürünleri pazarlamak için kanalları belirlemek. Semt pazarı ya da çevrenizdeki kişilere satma işinin ardından, geniş kesimlere açılmak istiyorsanız yapmanız gereken, internetten ürün satmak. İnternetten ürün nasıl satılır?

E ticaret siteleri ile iletişime geçin

Ürünlerinizi ücretsiz şekilde listeleyecek olan e ticaret siteleri, satış başı komisyon ile, ürünlerinizi satabilir. Hediyelik ürün satan e ticaret siteleri ile görüşebilirsiniz.

Instagram’dan satış yapın

Butik hediyelik ürünler satışı yapan birçok hesap mevcut, siz de bu tarz bir hesap açıp ürün satışı yapabilirsiniz.

Facebook ya da Twitter üzerinden ürün satışı

Ürünlerinizi sosyal medyadan satmanın diğer bir yolu, Facebook ya da Twitter. Facebook’ta gönderi öne çıkartarak, sponsorlu içerikler yaparak hediyeliklerinizi belli hedef kitlelere sunabilirsiniz.

Hediyelik işi yapanlar, yorumlarınızla katılın!

Elinizde satabileceğiniz ürün varsa, bize ulaşarak satılmasını sağlayabilirsiniz! iletisim@eveekis.com adresine göndereceğiniz yazı ile, ürün fotoğraflarınız ile bize ulaşırsanız, ürünlerinizin tanıtımını sitemiz üzerinden yapabiliriz.!

Bir önceki yazımız olan Evlere Gelinlik İşi Veren Firmalar başlıklı makalemizde evden gelinlik işi, gelinlik ek işi ve gelinlik işi hakkında bilgiler verilmektedir.

8 YORUM

 1. resmiye

  Nisan 20, 2016 at 1:24 am

  Ankara

 2. Abdullah Mert ÇİFTÇİ

  Nisan 21, 2016 at 12:50 am

  05397043767 Isparta’da ikamet ediyorum

 3. Betul

  Nisan 22, 2016 at 12:29 pm

  Bnm bu ise ihtiyacimvar. İstanbuldan yaziyorum betuleker49@gmail.com

 4. Eda

  Nisan 22, 2016 at 3:38 pm

  Evde butür işleri yapmak istiyorum Antalya döşemealtı TOKİ de oturuyorum gurubum var aylık veya haftalık her türlü yapariz cvb bekliyorum teşekkürler

 5. evde iş imkanı

  Nisan 23, 2016 at 6:52 pm

  Konyada evde iş imkanı var mı?

 6. sümeyye gülmez

  Nisan 25, 2016 at 6:16 pm

  evde ek iş arıyorum

 7. elif ari

  Mayıs 22, 2016 at 9:24 pm

  İse ihtiyacim var lutfen yardimci olun (nigde)

 8. Mine

  Ağustos 14, 2016 at 10:21 am

  Evde ek iş yapmak istiyorum el becerim yüksektir ankara sincan cvp bekliyorum

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir